filmweb.pl
Filmy
Strona główna filmów
Premiery i zapowiedzi
Zwiastuny
Baza filmów
Baza osób kina
Baza postaci
Baza światów
Nagrody
Newsy
Recenzje
Magazyn
Filmweb poleca
Programy filmwebu
Seriale
Strona główna seriali
Premiery i zapowiedzi
Baza seriali
Baza programów
Newsy
Recenzje
Serial Killers
Gry
Strona główna gier
Premiery i zapowiedzi
Baza gier
Recenzje gier
Rankingi
Ranking nowości
Ranking top 500
Ranking oczekiwanych
Nowości serialowe
Seriale top 500
Filmy na VOD
Seriale na VOD
Oryginalne produkcje
Ludzie filmu
Najlepsze role
Gry wideo
Box office
Filmy dla mężczyzn z marką BIC
Canal+
Mój Filmweb
Oceny znajomych
Rekomendacje
Mój profil
Chcę zobaczyć
Moje oceny
Konkursy
Quizy
Ankiety
Ranking użytkowników
Forum
Repertuar Kin
VOD
Popularne
Nowości
Najlepsze
Wkrótce
Darmowe
Program TV
Program TV
Zobacz sekcję
Emmy
1968
http://www.emmys.tv
Amerykańska Akademia Telewizyjna
Emmy
Najlepszy serial dramatyczny
wygrane
Mission: Impossible
(1966)
Joseph Gantman
nominacje
I Spy
(1965)
Morton S. Fine
,
David Friedkin
NET Playhouse
(1966)
Curtis W. Davis
Rewolwer i melonik
(1961)
Albert Fennell
,
Brian Clemens
Run for Your Life
(1965)
Roy Huggins
Star Trek
(1966)
Gene Roddenberry
Najlepszy serial komediowy
wygrane
Get Smart
(1965)
Burt Nodella
nominacje
Family Affair
(1966)
Edmund L. Hartmann
Ożeniłem się z czarownicą
(1964)
William Asher
The Lucy Show
(1962)
Tommy Thompson
Zuchy Hogana
(1965)
Edward H. Feldman
Najlepszy aktor pierwszoplanowy występujący regularnie w serialu dramatycznym
wygrane
[Bill Cosby]
Bill Cosby
jako Alexander Scott w serialu
I Spy
(1965)
nominacje
Robert Culp
I Spy
(1965)
Raymond Burr
Ironside
(1967)
Martin Landau
Mission: Impossible
(1966)
Ben Gazzara
Run for Your Life
(1965)
Najlepsza aktorka pierwszoplanowa występująca regularnie w serialu dramatycznym
wygrane
[Barbara Bain]
Barbara Bain
jako Cinnamon Carter w serialu
Mission: Impossible
(1966)
nominacje
Diana Rigg
Rewolwer i melonik
(1961)
Barbara Stanwyck
The Big Valley
(1965)
Najlepszy aktor pierwszoplanowy występujący regularnie w serialu komediowym
wygrane
[Don Adams]
Don Adams
jako Maxwell Smart, Agent 86 w serialu
Get Smart
(1965)
nominacje
Sebastian Cabot
Family Affair
(1966)
Brian Keith
Family Affair
(1966)
Richard Benjamin
He & She
(1967)
Dick York
Ożeniłem się z czarownicą
(1964)
Najlepsza aktorka pierwszoplanowa występująca regularnie w serialu komediowym
wygrane
[Lucille Ball]
Lucille Ball
jako Lucy Carmichael w serialu
The Lucy Show
(1962)
nominacje
Barbara Feldon
Get Smart
(1965)
Paula Prentiss
He & She
(1967)
Elizabeth Montgomery
Ożeniłem się z czarownicą
(1964)
Marlo Thomas
That Girl
(1965)
Najlepszy występ aktora w roli drugoplanowej w dramacie
wygrane
[Milburn Stone]
Milburn Stone
jako Doktor Galen "Doc" Adams w serialu
Gunsmoke
(1955)
za odcinek "Baker's Dozen"
nominacje
Joseph Campanella
Mannix
(1967)
Lawrence Dobkin
Nie bądź delikatny w tą dobrą noc
(1967)
Leonard Nimoy
Star Trek
(1966)
Najlepszy występ aktorki w roli drugoplanowej w dramacie
wygrane
[Barbara Anderson]
Barbara Anderson
jako Oficer Eve Whitfield w serialu
Ironside
(1967)
nominacje
Tessie O'Shea
Dr Jekyll i Mr Hyde
(1968)
Linda Cristal
The High Chaparral
(1967)
Najlepszy występ aktora w roli drugoplanowej w komedii
wygrane
[Werner Klemperer]
Werner Klemperer
jako Płk. Wilhelm Klink w serialu
Zuchy Hogana
(1965)
nominacje
Jack Cassidy
He & She
(1967)
William Demarest
My Three Sons
(1960)
Gale Gordon
The Lucy Show
(1962)
Najlepszy występ aktorki w roli drugoplanowej w komedii
wygrane
[Marion Lorne]
Marion Lorne
jako Płk. Wilhelm Klink w serialu
Ożeniłem się z czarownicą
(1964)
nominacje
Agnes Moorehead
Ożeniłem się z czarownicą
(1964)
Marge Redmond
The Flying Nun
(1967)
Nita Talbot
Zuchy Hogana
(1965)
za odcinek "The Hostage"
Najlepsze osiągnięcie reżyserskie w dramacie
wygrane
CBS Playhouse
(1967)
Paul Bogart
za odcinek "Dear Friends"
nominacje
CBS Playhouse
(1967)
George Schaefer
za odcinek "Do Not Go Gentle Into That Good Night"
Mission: Impossible
(1966)
Lee H. Katzin
za odcinek "The Killing"
The Crucible
(1967)
Alex Segal
Najlepsze osiągnięcie reżyserskie w komedii
wygrane
Get Smart
(1965)
Bruce Bilson
za odcinek "Maxwell Smart, Private Eye"
nominacje
That Girl
(1965)
Danny Arnold
za odcinek "That Girl"
The Monkees
(1966)
James Frawley
za odcinek "The Devil And Peter Tork"
Najlepsze osiągnięcie reżyserskie w komedii, rewii lub musicalu
nominacje
Rowan & Martin's Laugh-In
(1967)
Gordon Wiles
Najlepsze osiągnięcie scenariuszowe w dramacie
wygrane
CBS Playhouse
(1967)
Loring Mandel
za odcinek "Do Not Go Gentle Into That Good Night"
nominacje
CBS Playhouse
(1967)
Reginald Rose
za odcinek "Dear Friends"
Ironside
(1967)
Don Mankiewicz
za odcinek "World Premiere"
Mission: Impossible
(1966)
William Read Woodfield
,
Allan Balter
za odcinek "The Seal"
Najlepsze osiągnięcie scenariuszowe w komedii
wygrane
He & She
(1967)
Chris Hayward
,
Allan Burns
za odcinek "The Coming-Out Party"
nominacje
He & She
(1967)
Leonard Stern
,
Arne Sultan
za odcinek "The Old Man and The She"
That Girl
(1965)
Danny Arnold
,
Ruth Brooks Flippen
za odcinek "The Mailman Cometh"
The Lucy Show
(1962)
Milt Josefsberg
,
Ray Singer
za odcinek "Lucy Gets Jack Benny's Account"
Najlepsze osiągnięcie scenariuszowe w komedii, rewii lub musicalu
wygrane
Rowan & Martin's Laugh-In
(1967)
Jack Hanrahan
,
Marc London
,
Coslough Johnson
,
Phil Hahn
,
Paul Keyes
,
Digby Wolfe
,
Chris Bearde
,
Allan Manings
,
David Panich
,
Hugh Wedlock Jr.
nominacje
The Carol Burnett Show
(1967)
Bill Angelos
,
Buz Kohan
,
Mike Marmer
,
Arnie Rosen
,
Stan Burns
,
Don Hinkley
,
Gail Parent
,
Kenny Solms
Najlepsze osiągnięcie w kategorii "Zdjęcia"
wygrane
It Takes a Thief
(1968)
Ralph Woolsey
za odcinek "A Thief is a Thief is a Thief"
Alexander Mundy wyrafinowany włamywacz, w zamian za wyjście z więzienia, zgadza się używać swoich "talentów", aby pomagać rządowi USA przy odzyskiwaniu skradzionych rzeczy.
nominacje
The Time Tunnel
(1966)
Winton C. Hoch
za odcinek "Raiders in Outer Space"
Zuchy Hogana
(1965)
Gordon Avil
Najlepszy musical lub program rewiowy
wygrane
Rowan & Martin's Laugh-In
(1967)
George Schlatter
za program specjalny z 9 września 1967 roku
Najlepszy musical lub serial rewiowy
wygrane
Rowan & Martin's Laugh-In
(1967)
George Schlatter
nominacje
The Carol Burnett Show
(1967)
Joe Hamilton
The Smothers Brothers Comedy Hour
(1967)
Ernest Chambers
,
Saul Ilson
Najlepszy pojedynczy występ aktora w roli pierwszoplanowej w dramacie
wygrane
[Melvyn Douglas]
Melvyn Douglas
jako Peter Schermann w filmie
Nie bądź delikatny w tą dobrą noc
(1967)
nominacje
Raymond Burr
Ironside
(1967)
za odcinek "World Premiere"
George C. Scott
The Crucible
(1967)
Najlepszy pojedynczy występ aktorki w roli pierwszoplanowej w dramacie
wygrane
[Maureen Stapleton]
Maureen Stapleton
jako Mary O'Meaghan w filmie
Among the Paths to Eden
(1967)
nominacje
Geneviève Bujold
Saint Joan
(1967)
Colleen Dewhurst
The Crucible
(1967)
Najlepszy program dramatyczny
nominacje
CBS Playhouse
(1967)
Herbert Brodkin
za odcinek "Dear Friends"
Dr Jekyll i Mr Hyde
(1968)
Dan Curtis
Uncle Vanya
(1963)
Laurence Olivier
Największe indywidualne osiągnięcie w komponowaniu muzyki
wygrane
I Spy
(1965)
Earle Hagen
za odcinek "Laya"
nominacje
Gunsmoke
(1955)
Morton Stevens
za odcinek "Major Glory"
Mission: Impossible
(1966)
Lalo Schifrin
za odcinek "The Seal"
Run for Your Life
(1965)
Pete Rugolo
za odcinek "Cry Hard, Cry Fast"
The High Chaparral
(1967)
Harry Sukman
za odcinek "The Champion of the Western World"
Specjalne wyróżnienie indywidualnych osiągnięć
nominacje
Star Trek
(1966)
za odcinek "Metamorphosis"
Wyróżnieni w roku 1968
Get Smart
(
3/4
)
Rowan & Martin's Laugh-In
(
3/4
)
Mission: Impossible
(
2/6
)
CBS Playhouse
(
2/5
)
I Spy
(
2/4
)
Ożeniłem się z czarownicą
(
1/5
)
He & She
(
1/5
)
The Lucy Show
(
1/4
)
Ironside
(
1/4
)
Zuchy Hogana
(
1/4
)
Pobierz aplikację Filmwebu!
Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.