filmweb.pl
Filmy
Strona główna filmów
Premiery i zapowiedzi
Zwiastuny
Baza filmów
Baza osób kina
Baza postaci
Baza światów
Nagrody
Newsy
Recenzje
Magazyn
Filmweb poleca
Programy filmwebu
Seriale
Strona główna seriali
Premiery i zapowiedzi
Baza seriali
Baza programów
Newsy
Recenzje
Serial Killers
Gry
Strona główna gier
Premiery i zapowiedzi
Baza gier
Recenzje gier
Rankingi
Ranking nowości
Ranking top 500
Ranking oczekiwanych
Nowości serialowe
Seriale top 500
Filmy na VOD
Seriale na VOD
Oryginalne produkcje
Ludzie filmu
Najlepsze role
Gry wideo
Box office
Filmy dla mężczyzn z marką BIC
Canal+
Mój Filmweb
Oceny znajomych
Rekomendacje
Mój profil
Chcę zobaczyć
Moje oceny
Konkursy
Quizy
Ankiety
Ranking użytkowników
Forum
Repertuar Kin
VOD
Popularne
Nowości
Najlepsze
Wkrótce
Darmowe
Program TV
Program TV
Zobacz sekcję
Internetowe Towarzystwo Krytyków Filmowych (OFCS)
1999
https://ofcs.org/
Internetowe Towarzystwo Krytyków Filmowych (Online Film Critics Society)
OFCS
Najlepszy film
wygrane
American Beauty
(1999)
Przechodzący kryzys wieku średniego mieszkaniec przedmieść Lester Burnham zakochuje się w koleżance swojej nastoletniej córki.
nominacje
Być jak John Malkovich
(1999)
Informator
(1999)
Podziemny krąg
(1999)
Toy Story 2
(1999)
Najlepszy film zagraniczny
wygrane
Biegnij, Lola, biegnij
(1998)
Manni gubi pieniądze, które miał przekazać szefowi mafii. Mając kilkanaście minut na zdobycie stu tysięcy marek, prosi o pomoc swoją dziewczynę Lolę.
nominacje
Purpurowe skrzypce
(1998)
Wszystko o mojej matce
(1999)
Wyśnione życie aniołów
(1998)
Xiu Xiu
(1998)
Najlepszy film dokumentalny
wygrane
Buena Vista Social Club
(1999)
Dokument przedstawia tętniącą życiem scenę muzyczną Kuby.
nominacje
42: Forty Two Up
(1998)
Amerykański film: Jak powstawał Północny Zachód
(1999)
Pan Śmierć
(1999)
Trekkies
(1997)
Najlepszy reżyser
wygrane
[Sam Mendes]
Sam Mendes
American Beauty
(1999)
nominacje
Spike Jonze
Być jak John Malkovich
(1999)
Michael Mann
Informator
(1999)
Stanley Kubrick
Oczy szeroko zamknięte
(1999)
David Fincher
Podziemny krąg
(1999)
Najlepszy aktor
wygrane
[Kevin Spacey]
Kevin Spacey
jako Lester Burnham w filmie
American Beauty
(1999)
nominacje
Jim Carrey
Człowiek z księżyca
(1999)
Russell Crowe
Informator
(1999)
Edward Norton
Podziemny krąg
(1999)
Richard Farnsworth
Prosta historia
(1999)
Najlepsza aktorka
wygrane
[Reese Witherspoon]
Reese Witherspoon
jako Tracy Flick w filmie
Wybory
(1999)
nominacje
Annette Bening
American Beauty
(1999)
Heather Donahue
Blair Witch Project
(1999)
Hilary Swank
Nie czas na łzy
(1999)
Janet McTeer
Niesione wiatrem
(1999)
Najlepszy aktor drugoplanowy
wygrane
[Haley Joel Osment]
Haley Joel Osment
jako Cole Sear w filmie
Szósty zmysł
(1999)
nominacje
Wes Bentley
American Beauty
(1999)
John Malkovich
Być jak John Malkovich
(1999)
Christopher Plummer
Informator
(1999)
Michael Clarke Duncan
Zielona mila
(1999)
Najlepsza aktorka drugoplanowa
wygrane
[Catherine Keener]
Catherine Keener
jako Maxine Lund w filmie
Być jak John Malkovich
(1999)
nominacje
Thora Birch
American Beauty
(1999)
Cameron Diaz
Być jak John Malkovich
(1999)
Julianne Moore
Magnolia
(1999)
Chloë Sevigny
Nie czas na łzy
(1999)
Najlepsza muzyka
wygrane
Miasteczko South Park
(1999)
Trey Parker
Grupa przyjaciół ze szkoły podstawowej naśladuje głównych bohaterów filmu dla dorosłych, co wywołuje ostry sprzeciw ich matek.
nominacje
American Beauty
(1999)
Thomas Newman
Gwiezdne wojny: Część I - Mroczne widmo
(1999)
John Williams
Oczy szeroko zamknięte
(1999)
Jocelyn Pook
Prosta historia
(1999)
Angelo Badalamenti
Najlepsza obsada
wygrane
American Beauty
(1999)
Przechodzący kryzys wieku średniego mieszkaniec przedmieść Lester Burnham zakochuje się w koleżance swojej nastoletniej córki.
nominacje
Być jak John Malkovich
(1999)
Cradle Will Rock
(1999)
Magnolia
(1999)
Zielona mila
(1999)
Najlepsze zdjęcia
wygrane
Jeździec bez głowy
(1999)
Emmanuel Lubezki
Nowojorski policjant przybywa do małej osady, by rozwiązać sprawę tajemniczych morderstw dokonywanych rzekomo przez jeźdźca bez głowy.
nominacje
American Beauty
(1999)
Conrad L. Hall
Oczy szeroko zamknięte
(1999)
Larry Smith
Prosta historia
(1999)
Freddie Francis
Złoto pustyni
(1999)
Newton Thomas Sigel
Najlepszy debiut filmowy
wygrane
Być jak John Malkovich
(1999)
Spike Jonze
Pracownik odnajduje w swoim biurze drzwi prowadzące do świadomości znanego aktora - Johna Malkovicha.
nominacje
American Beauty
(1999)
Sam Mendes
Blair Witch Project
(1999)
Daniel Myrick
,
Eduardo Sánchez
Być jak John Malkovich
(1999)
Charlie Kaufman
Najlepszy montaż
wygrane
Biegnij, Lola, biegnij
(1998)
Mathilde Bonnefoy
Manni gubi pieniądze, które miał przekazać szefowi mafii. Mając kilkanaście minut na zdobycie stu tysięcy marek, prosi o pomoc swoją dziewczynę Lolę.
nominacje
American Beauty
(1999)
Tariq Anwar
,
Christopher Greenbury
Angol
(1999)
Sarah Flack
Podziemny krąg
(1999)
Jim Haygood
Złoto pustyni
(1999)
Robert K. Lambert
Najlepszy scenariusz adaptowany
wygrane
Wybory
(1999)
Alexander Payne
Tracy jest jedyną kandydatką do samorządu szkolnego. Gdy nauczyciel zgłasza popularnego ucznia jako jej konkurencję, dziewczyna postanawia zrobić wszystko, by zwyciężyć.
nominacje
Informator
(1999)
Eric Roth
,
Michael Mann
Podziemny krąg
(1999)
Jim Uhls
Utalentowany pan Ripley
(1999)
Anthony Minghella
Zielona mila
(1999)
Frank Darabont
Najlepszy scenariusz oryginalny
wygrane
Być jak John Malkovich
(1999)
Charlie Kaufman
Pracownik odnajduje w swoim biurze drzwi prowadzące do świadomości znanego aktora - Johna Malkovicha.
nominacje
American Beauty
(1999)
Alan Ball
Magnolia
(1999)
Paul Thomas Anderson
Szósty zmysł
(1999)
M. Night Shyamalan
Toy Story 2
(1999)
Chris Webb
,
Rita Hsiao
,
Andrew Stanton
,
Doug Chamberlin
Wyróżnieni w roku 1999
American Beauty
(
4/12
)
Być jak John Malkovich
(
3/9
)
Biegnij, Lola, biegnij
(
2/2
)
Wybory
(
2/2
)
Szósty zmysł
(
1/2
)
Buena Vista Social Club
(
1/1
)
Jeździec bez głowy
(
1/1
)
Miasteczko South Park
(
1/1
)
Podziemny krąg
(
0/5
)
Informator
(
0/5
)
Pobierz aplikację Filmwebu!
Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.