PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=36365}

Duża ryba

Big Fish
7,6 103 419
ocen
7,6 10 1 103419
7,2 29
ocen krytyków
Duża ryba
powrót do forum filmu Duża ryba

Film jest poprostu PIEKNY i oglada sie go jednym tchem i wcale nie musi grac glowna role DEPP aby film BURTONA mogl sie podobac. POLECAM!

ocenił(a) film na 9
punisher822_filmweb

Depp nie gra w każdej produkcji Burtona np. Batman, który po wielu latach jest świetnym filmem z bardzo mrocznym klimatem.
Ale wracając do filmu. Oglądając "Dużą rybę" miałem wrażenie, że gdzieś to już widziałem.
Od razu nasuwa się "Edward Nożycoręki" wraz z baśniową/fantastyczną scenografią, oraz "Forrest Gump" i podróż głównego bohatera.
Tak jak piszesz. Film jest piękny. Każda postać ma coś w sobie. Już nie będę wymieniał każdego bohatera, bo za dużo pisania:)
Jak dla mnie świetne dopasowane kawałki muzyczne do danej sceny filmu co dawała jeszcze większego "kopa marzeń" :)
Film jednak w pewnym momencie jest bardzo ckliwy, co dla wielu osób może być minusem. Mnie to w sumie nie przeszkadzało.
Każda kolejna opowieść z podróży Blooma fascynowała mnie coraz bardziej. No i zakończenie nie dało możliwości odejścia od telewizora.
Jak kolega wyżej również polecam!

ocenił(a) film na 10
lukasz12548

Znam doskonale filmografie TIMA BURTONA i wiem ze DEPP nie gral u niego w kazdym filmie. Chodzilo mi o to ze angazowal DEPPA do prawie kazdej swojej produkcji ostatnich lat co zapewne mialo zwiazek z tym ze obaj panowie sie lubia dobrze znaja i nie ukrywajmy filmy zarabiaja ogromna wrecz masakrycznie wielka sume pieniedzy(CHARLIE I FABRYKA CZEKOLADY, ALICJA W KRAINIE CZAROW to dowody na to jak ogromna kase zarobili obaj panowie). A Ty jak myslisz BURTON robiac nowa wersje RODZINY ADAMSOW ktora ma wkrotce powstac zaangazuje do niej DEPPA???

ocenił(a) film na 9
punisher822_filmweb

Nie za bardzo jestem fanem rodziny Adamsów, ale jedno jest pewne Burton idealnie pasuje na reżysera ów produktu.
Hmm... znając życie Burton zaangażuje swojego ulubionego aktora i pewnie wciśnie też swoją partnerkę. Choć może tak nie być.
Ja osobiście bym wolał Deppa, ponieważ cenię tego aktora.
Jedynie żałuję, że będzie to animacja.

ocenił(a) film na 10
lukasz12548

Poczekaj cierpliwie bo wszystko sie moze zmienic i moze powstac cos w klimacie JEZDZCA BEZ GLOWY lub DEMONICZNEGO GOLIBRODY. Nie jest na 100% powiedziane w jakim stylu ma to byc wiec nie martw sie na wyrost. A jesli chodzi o DEPPA to z cieniutkim wasikiem wlosami ulizanymi do gory by wygladal idealnie jak GOMEZ. CZYZ NIE???

ocenił(a) film na 9
punisher822_filmweb

Oby to był film aktorski!
Na tę chwilę nie widziałbym Deppa w takiej roli, ale nieraz się przekonałem, że aktor, który wg mnie nie pasowałby do przykładowej roli w późniejszym czasie wypadał świetnie.
W dodatku Depp w wielu filmach jest znakomicie wystylizowany do danych ról, więc kto wie:)
Poza tym pamiętam "Rodzinę Adamsów" z 1991 roku i Raul Julia juz na zawsze zostanie dla mnie "tym" Gomezem.
Chyba, że Burton stworzy coś co będzie hitem na wiele lat z dobrą obsadą.
Tak z ciekawości, ty byś widział J.Deppa w tej roli?

ocenił(a) film na 10
lukasz12548

Tak ja bym go widzial w tej roli i napewno by pasowal bo nie ukrywajmy GOMEZ byl postacia mroczna tajemnicza podobnie jak SWEENEY TODD ktorego gral DEPP. DEPP tez potrafi byc wesoly i pozartowac wiec mysle ze zarciki ala RAUL JULIA da rade pokazac. Ja bym chcial aby powstal ten film w wersji aktorskiej DEPP-GOMEZ ale szlag mnie trafi jak zona GOMEZA bedzie HELENA B.CARTER bo ich duet jest juz naprawde nudny bo ile mozna grac razem i u tego samego rezysera. W roli zony Gomeza bym widzial EVE GREEN lub ta laske co grala kobiete kota w nowym BATMANIE

ocenił(a) film na 9
punisher822_filmweb

No wiesz, dla Burtona widocznie ten duet jest idealny: Depp - Carter.

ocenił(a) film na 10
lukasz12548

Napewno BURTON lubi ich duet a co do nowego WUJKA FESTERA to mysle ze ten aktor z ogolona glowa na lyso by byl swietny. Koles napewno nie jest Ci obcy bo gral tez w SWEENEY TODD... Oto jego postac: Timothy Spall

ocenił(a) film na 9
punisher822_filmweb

Tak, znam.
Jednakże jest to mniej znana osoba niż Depp i Carter.
Jeżeli miałby to być hit to widziałbym bardziej znane osoby.
A kogo byś widział w obsadzie dzieciaków?

ocenił(a) film na 10
lukasz12548

NOWY FESTER to bardzo dobry aktor i gral u burtona juz w 2 filmach a w roli dzieci nie mam pojecia ale wolalbym nowe nieznane mlode talenty

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones